Czym jest zakład AKO? Poradnik bukmacherski

W tym artykule dowiesz się czym jest zakład AKO nazywany także zakładem akumulowanym. Powiemy Ci jakie są jego zalety, wady, a także jak wylicza się kurs w zakładzie akumulowanym. W tym poradniku poznasz jak obstawiać żeby rzadziej przegrywać w zakładach bukmacherskich.

co to jest zakład ako
Czym jest zakład AKO? Inaczej akumulowany.

Zakłady akumulowane (AKO)

Zakłady AKO to kupony, w których znajduje się więcej niż jedno typowanie, a może ich być nawet kilkadziesiąt. Stawiane są najczęściej przez graczy początkujących, którzy chcą w ten sposób zwiększyć potencjalną wygraną, ale rzadko kiedy zdają sobie sprawy z bardzo szybko rosnącego ryzyka nietrafienia kuponu.

Ideą zakładu AKO jest to, że na kuponie znajdują się co najmniej dwa typy. By wygrać zakład akumulowany trzeba trafić wszystkie znajdujące się na kuponie zdarzenia. Jakikolwiek (choćby jeden) błąd na kuponie powoduje, że kupon jest przegrany, a bukmacher zgarnia całą stawkę. To oczywiście powoduje wzrost ryzyka, bo nawet jedna pomyłka przekreśla kupon AKO.

W zamian za większe ryzyko nietrafienia, grający otrzymuje oczywiście potencjalnie większą wygraną. Wiemy, że wygrana wynosi dokładnie tyle ile kurs razy stawka, ale ile wynosi stawka w zakładzie AKO ?

Bonus 29 PLN bez depozytu w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

Jak wyliczyć kurs AKO (akumulowany) ?

By wyliczyć kurs AKO na kuponie akumulowanym należy pomnożyć przez siebie wszystkie kursy znajdujące się na kuponie.

Jeśli nasz kupon AKO składa się z 4 typów po kursach 1.7, 2.25, 1.9, 3.15 to kurs AKO będzie wynosił : 1.7 * 2.25 * 1.9 * 3.15 = 22.89

Zalety zakładu AKO

Na pewno do zalet zakładu AKO należy zaliczyć bardzo wysoki kurs takiego kuponu. Jak widać tylko 4 zdarzenia po całkiem średnich kursach spowodowały wzrost kursu AKO aż do 22.89.

To bardzo dużo, dzięki czemu grając zakłady AKO można dużo wygrać małą stawką.

gry karciane bonus bez depozytu
STS poker online z bonusem bez depozytu

Wady zakładu AKO

Do głównych wad zakładu AKO należy przede wszystkim bardzo niskie prawdopodobieństwo wygranej. Wystarczy tylko jeden błąd by kupon okazał się przegrany. Co z tego, że potencjalna wygrana jest bardzo wysoka jak niemożliwa do osiągnięcia ?

Zakład AKO a single – porównanie

Tutaj porównam jakie wyniki daje gra na zakład AKO a jak gra na single (zakłady pojedyncze).

 Zakład Stawka Wygrana
 AKO 22.89 8 183.12
 Singiel 1.7 2 3.4
 Singiel 2.25 2 4.5
 Singiel 1.9 2 3.8
 Singiel 3.15 2 9.3

Zakładając, że wszystkie cztery typy były trafione wygrana na AKO wynosi 183.12, natomiast wygrana przy rozbiciu na single tylko 21 co daje 872 % więcej pieniędzy !

Czy warto grać zakłady AKO?

Wobec tych wyliczeń, wychodzi na to, że warto grać zakłady AKO. Tak jednak w rzeczywistości nie jest i odradzam grać zakłady AKO. W teorii wszystko wygląda fajnie, wygrane są znacznie wyższe niż gdy rozbijamy to na single, ale trafić AKO z 4 typów jest naprawdę ciężko. Już gra na tak zwane double (zakład AKO składający się z dwóch typów) jest ryzykowne, ale powiedzmy…dopuszczalne.

Zakłady akumulowane to chleb powszedni początkujących graczy, którzy wierzą, że niskimi stawkami uda się im sięgnąć po bardzo wysokie wygrane. Rzeczywistość jednak bardzo szybko weryfikuje te marzenia i okazuje się, że trafić AKO jest bardzo ciężko. Znacznie lepiej jest znaleźć system bukmacherski oparty o dobre typy bukmacherskie, przemyślane stawki i w ten sposób zarabiać pieniądze.

Back to top button