Jak przewidzieć, kto wygra rozgrywki ligowe?

W Polsce gracze mają do dyspozycji rozmaite zakłady w firmach bukmacherskich. Sporą popularnością wśród nich cieszą się m.in. typy długoterminowe. Nic nie stoi na przeszkodzie, by zagrać, kto zwycięży w konkretnych rozgrywkach ligowych czy kto zdobędzie najwięcej bramek w sezonie. Jak odpowiednio podejść do tego tematu i czy jest to opłacalne?

kto wygra rozgrywki ligowe
Jak obstawiać zakłady na rozgrywki ligowe?

Potencjał danego klubu

Jeżeli chcemy obstawić kto wygra rozgrywki ligowe to należy bardzo dokładnie przeanalizować wiele kwestii. To tak naprawdę jest bowiem jedyna droga do tego, by mieć realne szanse na zarabianie pieniędzy na zakładach długoterminowych tego właśnie konkretnego typu. Na samym początku warto w ogóle zastanowić się, jakie ekipy mają szanse na zdobycie mistrzowskiego tytułu. Warto oczywiście wybierać takie ligi, gdzie tych pretendentów jest relatywnie mało. Dlatego omijalibyśmy szerokim lukiem m.in. angielską Premier League. Tam rok po roku jest bowiem minimum kilka ekip, które walczą o najwyższe laury.

Z jednej strony im większa rywalizacja, tym większe kursy. Z drugiej strony to zaś powoduje, że jest większe ryzyko przegranej. A należy robić wszystko, by to ryzyko było po prostu relatywnie jak najmniejsze. Warto zatem wybierać takie rozgrywki, gdzie o końcowe laury będą rywalizować maksymalnie 3 ekipy. Należy bardzo dokładnie przeanalizować potencjał wszystkich tych klubów. Na samym początku trzeba wziąć pod uwagę kadry tych drużyn. Warto je przeanalizować od pozycji bramkarza po napastników. Nie można również zapominać o osobie trenera. Warto zastanowić się, który szkoleniowiec najbardziej pomoże swoim piłkarzom w zdobyciu trofeum na krajowym podwórku.

Bonus 29 PLN bez depozytu w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

Nie da się ukryć, że duże znaczenie mają oczywiście kwestie finansowe. Jeśli właściciel jest nastawiony na tytuł, to na pewno wyda trochę pieniędzy na zimowe transfery, jeśli zajdzie taka potrzeba albo pojawi się po prostu znakomita okazja na rynku. Dobrze jest zatem sprawdzić ten właśnie konkretny aspekt. Po to, żeby mieć świadomość, kto w razie czego nie będzie skąpił gotówki na wzmocnienia.

Analiza ruchów transferowych

Chcesz zagrać na triumfatora konkretnych rozgrywek? W takiej sytuacji warto przeanalizować również ten aspekt. Najwięcej ruchów transferowych odbywa się w okresie letnim. Mniej w zimowym, ale czasami i takie występują. Na co należy tutaj szczególnie zwracać swoją uwagę? W pierwszej kolejności trzeba zastanowić się, czy transfery przychodzące dadzą jakość konkretnej ekipie. Czasami jest tak, że zawodnik z innego kontynentu potrzebuje sporo czasu na zaaklimatyzowanie się w nowym środowisku.

betfan za darmo bonusy
Nowa oferta bonusów Betfan – Kod promocyjny BETONLINE

Oczywiście, jeśli bierzemy pod uwagę najlepszych zawodników na świecie, to poradzą sobie oni praktycznie wszędzie. Im gorszy piłkarz, tym większe ryzyko. Jest też inna strona tego medalu. Trzeba zauważyć, że niektórzy zawodnicy nie będą pasować do danej ekipy pod względem charakterologicznym. Nie można zatem tego czynnika traktować po macoszemu.

Czasami przyjście takiego zawodnika pogorszy atmosferę, co będzie miało rzecz jasna wpływ na końcowe rezultaty danego klubu. Warto przeanalizować transfery przychodzące (nie tylko w jednej ekipie, ale we wszystkich zespołach, które będą walczyły o wygraną w lidze) oraz wychodzące. Należy przemyśleć, kto zrobił lepsze ruchy, a kto na tym wszystkim finalnie stracił.

Kiedy typować takie zakłady?

Obecnie jest pełne pole do manewru właśnie na tej konkretnej płaszczyźnie ponieważ Polscy bukmacherzy oferują graczom wiele ofert w tej dziedzinie. Okazuje się, że można zatem grać tego typu zakłady tak naprawdę na okrągło. Nie tylko przed rozpoczęciem sezonu, ale również w jego trakcie. Kiedy jednak będzie ku temu odpowiedni moment? Sporo osób zastanawia się właśnie nad tym czynnikiem. Największe ryzyko występuje przed rozpoczęciem konkretnego sezonu. Tak naprawdę do końca nie wiemy, czy nowy trener jest w stanie odpowiednio poukładać wszystkie „klocki”, nie mamy też pewności, czy transfery (zapowiadane jako wielkie wzmocnienia) istotnie będą trafne.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
efortuna.plFreebet 20 PLNKod: BETONLINE
betfan.pl100 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Trzeba podkreślić, że coraz więcej osób doskonale zdaje sobie sprawę, że czasami jest to jedna wielka loteria. Nie może zatem zaskakiwać, że niekiedy lepiej jest trochę poczekać. Kilka albo nawet kilkanaście kolejek. Oczywiście, może być tak, że wyklaruje się już konkretna grupa ekip walczących o tytuł. Na skutek tego kursy mogą być nieco niższe niż na samym początku. Jesteśmy jednak zdania, że warto ogólnie robić wszystko, by po prostu minimalizować ryzyko. Dzięki temu, w dłuższej perspektywie czasu, będziecie na plusie w zakładach bukmacherskich. Warto o tym pamiętać.

Nic zatem dziwnego, że zawodowcy nie typują takich zakładów długoterminowych jeszcze przed startem rozgrywek. Nierzadko czekają, aż uwidoczni się prawdziwy potencjał danego zespołu. Na szczęście aktualnie nie brakuje wielu legalnych firm bukmacherskich. Dzięki temu można porównywać oferty i zdecydować się ostatecznie na takie kursy, które będą po prostu zdecydowanie najbardziej atrakcyjne. Ile pieniędzy przeznaczać na takie zakłady? Z tym też trzeba uważać… Pamiętaj, że jest to zamrożenie środków nawet… na kilka miesięcy. Nie powinno się zatem przeznaczać dużej części kapitału, bo to zaburzy płynność na Twoim koncie.

Back to top button