Stawka progresywna – jak obstawiać tym systemem?

Stawka progresywna to jeden z najczęściej wykorzystywanych systemów bukmacherskich. Chociaż o progresji częściej słyszy się negatywne opinie, to jednak w mojej ocenie gra na progresję może stanowić podstawy naprawdę skutecznych systemów bukmacherskich. Stawka progresywna ma wady (jak zresztą większość systemów), ale ma także niezaprzeczalne zalety, o których należy wspomnieć.

system progresywnej stawki
Jak działa system bukmacherski progresywnej stawki?

Na czym polega stawka progresywna

Ideą stawki progresywnej jest zwiększanie kolejnych stawek, jeśli tylko poprzedni zakład okazał się przegrany. O ile stawka wzrasta w progresji ? To zależy od kursu po jakim gramy.

Najbardziej popularnym (i przy tym szalenie nieskutecznym) rozwiązaniem jest obstawianie progresji na remisy. Kurs w takim przypadku wynosi co najmniej 3.0, dzięki czemu stawka wzrasta dwukrotnie. Należy tak dobrać kolejną stawkę by pierwsze trafienie przynosiło czysty zysk.

Na palcach jednej ręki można policzyć progresywne systemy bukmacherskie, gdzie stawka zmniejsza się wraz z kolejnymi zakładami – pozwala to nieco obniżyć ryzyko systemu, ale wygrane nie są już tak atrakcyjne.

gry karciane bonus bez depozytu
STS poker online z bonusem bez depozytu

Za jaką stawkę grać progresję ?

Progresję powinno grać się tak by pierwsze trafienie dawało czysty zysk. Należy odpowiednio przeliczyć po jakim kursie gramy i ile wynosić musi stawka by tak się stało. Jeśli kurs wynosi 3 to wystarczy podwajanie, jeśli kurs jest mniejszy to wzrost stawek będzie drastyczniejszy. Jeśli kurs jest jeszcze wyższy, wtedy możemy spokojniej podnosić stawki.

Wysokość stawki w progresji uzależniona jest również od sposobu gry gracza, im bardziej agresywna strategia, tym wymagany budżet do progresji większy, ale tym większe będą również potencjalne wygrane.

System bukmacherski progresja

Czy warto zatem grać systemem bukmacherskim na progresję ? Ten sposób gry ma swoje wady, ale ma także zalety. Wszystko zależy od tego jak wykorzystany zostanie progresywny system bukmacherski.

Bonus 29 PLN bez depozytu w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

Do niewątpliwych zalet progresji zaliczyć możemy pewność osiągnięcia zysku. Tak naprawdę dysponując teoretycznie nieograniczonym budżetem, osiągnięcie zysku w progresji jest pewne. Oczywiście nikt takim budżetem nie dysponuje, więc sukces progresji zależy od tego czy nasz budżet „wytrzyma” wszystkie etapy progresji. Innymi słowy mówiąc zarobisz pieniądze na progresji tylko wtedy kiedy Twój budżet pozwoli zagrać Ci taką liczbę etapów, aż trafisz swój pierwszy typ.

Wadami progresji jest przede wszystkim konieczność posiadania budżetu. Szybka kalkulacja tego jak wzrastają stawki w przypadku nietrafionych zakładów prowadzi do wniosku, że często dla dość niewielkiego zysku musimy zaryzykować ogromne nakłady finansowe.

Czy aby na pewno warto stosować progresywny system bukmacherski ? Myślę, że tak, ale przede wszystkim należy odpowiednio skalkulować swój budżet i stawkę początkową. Zastanów się (w wariancie pesymistycznym) jak długo może potrwać seria nietrafionych zakładów w Twoim przypadku ? Dołóż do tej wartości 25 % i wyznacz stawkę początkową tak by pozwoliła Ci zagrać wyliczoną liczbę poziomów.

Odpowiednio wyznaczona stawka początkowa to klucz do sukcesu w progresywnym systemie bukmacherskim.

Wspomniałem na początku, że najczęściej stosowaną progresją jest progresja na remisy i, że jest ona bardzo nieskuteczna. Wynika to przede wszystkim z tego, że 99 % grających rozpoczyna progresję na remisy od za wysokiej stawki, przez co ich budżet nie jest w stanie podołać wymaganej liczbie poziomów.

Back to top button