Systemy bukmacherskie – stawka i typy

Systemy bukmacherskie są w swojej skuteczności zróżnicowane i nie zależy to tylko i wyłącznie od założeń samego systemu bukmacherskiego, ale także bardzo wiele od grającego. Przede wszystkim trzeba zachować koncentrację i bezwzględnie podporządkować się założeniom systemu, bo jeśli tego nie zrobimy to nawet najlepszy system bukmacherski nam nie pomoże.

skuteczne systemy bukmacherskie
Stawka i typy w systemach bukmacherskich

Jak się sposoby na skuteczną grę w zakładach?

Analizując systemy bukmacherskie szybko dojdziemy do wniosku, że są to sposoby gry w zakładach bukmacherskich, które zawierają w sobie :

  • sposób dobierania stawki do poszczególnych typów,
  • rodzaj typów bukmacherskich, które grający obstawia.

Sposób dobierania stawki w systemach bukmacherskich jest niezwykle ważny i stanowi przynajmniej połowę sukcesu. Celem odpowiedniego dobierania stawki jest stworzenie takiej sytuacji, w której systemy bukmacherskie gwarantują wyjście na plus (najlepiej przy pierwszym trafionym zakładzie). Sposób dobierania stawki w systemach bukmacherskich powinien odpowiadać na pytania :

  • Co zrobić gdy poprzedni zakład był przegrany ?
  • Kiedy osiągnę zysk ?

Podczas gdy jedne systemy bukmacherskie opierają się na osiągnięciu zysku podczas pierwszego poprawnego typowania (np. progresja na remis – jeszcze o tym powiemy) inne mogą opierać się na wyjściu na plus dopiero po kilku trafieniach (np. Fibonacci), ale w zamian uzyskujemy stabilniejszy i bezpieczniejszy wzrost stawek.

Sposób dobierania stawki nie jest jednak jedynym elementem składowym systemów bukmacherskich. Równie ważne jest to by wiedzieć jakie typy bukmacherskie będą w systemie obstawiane.

Tak naprawdę nie ma jednoznacznej odpowiedzi jakie typy bukmacherskie obstawiać grając swoim systemem. Dlaczego ? Ponieważ każdy z nas może mieć całkiem inną skuteczność dla określonych typów. Ja mogę lepiej typować dokładne wyniki meczu, a Ty porażki faworytów. Jak zatem określić jakie typy bukmacherskie będą najskuteczniejsze dla wybranego systemu bukmacherskiego ?

sts bukmacher online kod promocyjny betonline
Bonus bez depozytu w zakładach STS online

Musimy porównać skuteczność określonego rodzaju typu z średnim kursem na taki rodzaj. Rodzajem typów bukmacherskich mogą być : dokładne wyniki, wynik meczu, ilość goli itp.

Dla każdego z takich rodzajów na pewno jesteśmy w stanie wyliczyć średni kurs – dla typowań na faworyta może to być około 1.4, przeciwko faworytowi 3.2, a na dokładny wynik meczu 11.5. Jak określić, które typy bukmacherskie najlepiej sprawdzą się dla dochodowego systemu bukmacherskiego ? Najłatwiej będzie pomnożyć średni kurs danych typów przez średnią skuteczność.

Np. zakładając, że typuję przeciwko faworytom przy średnim kursie 3.2 ze skutecznością 26 % to :

3.2* 0.6 = 1.92 < taką wartość ma ten rodzaj typów bukmacherskich dla mojego systemu.

Podczas gdy typując na dokładny wynik mam skuteczność 12 % ale średni kurs wynosi 11.5, więc wartość tego rodzaju typów dla mojego systemu bukmacherskiego wynosi : 11.5*0.12 = 1.38

Na tym przykładzie widać, że bardziej opłacalne będzie stworzenie systemu bukmacherskiego opierające się o grę przeciwko faworytom, bo stosunek skuteczności do średniego kursu jest wyższy.

Te wyliczenia są tylko przykładowe, dlatego każdy z nas powinien dokonać takiej analizy samodzielnie i zastanowić się, które typy będą najskuteczniejsze dla naszego systemu bukmacherskiego, który ma być dochodowy skuteczny.

Stawki a system bukmacherski

Gdy będziemy już wiedzieli jakie typy bukmacherskie grać w naszym systemie to pozostanie nam odpowiedzieć sobie jak wyglądać będą stawki w tym sposobie gry.

Wiemy już, że do systemu bukmacherskiego użyć powinniśmy typów, które mają dla nas największą wartość, czyli stosunek trafności do średniego kursu. To jednak nie jest gwarancją sukcesu w zakładach bukmacherskich, ponieważ istnieją takie przeciwności jak choćby marża bukmacherska.

Jak wspomniano na początku artykułu o systemach bukmacherskich istnieją różne sposoby dobierania stawki, a do najpopularniejszych należą stawki progresywne i procentowe.

Bonus 29 PLN bez depozytu w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

Stawki progresywne i procentowe

Założeniem stawek progresywnych jest to by po przegranym zakładzie odpowiednie zwiększać kolejną stawkę (najczęściej dwukrotnie przy kursie wyższym niż 2.0). W ten oto sposób gwarantujemy sobie, że system bukmacherski będzie dochodowy, ponieważ przy pierwszym trafieniu da nam zysk. Jeśli kurs jest mniejszy niż 2.0 to stawka musi wzrastać szybciej niż dwukrotnie, a jeżeli kurs jest większy niż 2.0, wzrost stawki można odpowiednio ograniczyć.

Grając system bukmacherski opierający się o stawki procentowe zarobimy pieniądze, kiedy wielkość naszego budżetu będzie odpowiednio wysoka by wytrzymać liczbę gier dopóki pierszy zakład zostanie trafiony. Kluczowe zatem może okazać się odpowiednie dobranie stawki początkowej uwzględniając wielkość budżetu, a także przewidywaną, maksymalną liczbę nietrafionych zakładów.

Stawki procentowe opierają się na … procentowym doborze stawki do systemu bukmacherskiego. Podstawą wyliczenia stawki mogą być różne czynniki, ale najczęściej stosuje się warunek „pewności” typu bukmacherskiego. Na przykład przyjmujemy, że dla kursów poniżej 1.5 gramy za 5 % budżetu, dla kursów 1.51 – 2.5 za 3 % budżetu, a dla kursów powyżej 2.51 za 1 % budżetu. Dzięki temu za każdym razem wiemy za jaką stawkę mamy grać w swoim systemie bukmacherskim.

W opozycji do progresywnych stawek, stawki procentowe nie gwarantują wyjścia na plus przy pierwszym trafieniu, ale za to nie wymagają dużego budżetu, bo każdy typ to % od posiadanej kwoty. Grając system bukmacherski na stawkach procentowych zarobimy kiedy skuteczność naszych typów będzie odpowiednio wysoka.

Back to top button